• ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

• Blíži sa koniec školského roka, pre niektoré deti koniec jednej etapy, krásneho detského času strávenom v materskej škole. Pri príležitosti tejto významnej udalosti sme dňa 23. júna už tradične našim predškolákom pripravili slávnostnú rozlúčku. Deti zložili sľub zázračnej ceruzke, ktorá im bude pomáhať v školských laviciach a svoj sľub spečatili aj vlastným podpisom. Prekvapením bolo aj tablo s ich fotkami, ktorému sa veľmi tešili. Keďže naši predškoláci navštevovali triedu „Sovičiek“, každý dostal aj sovičkovú stužku na znak ukončenia materskej školy. A aby si deti na materskú školu spomenuli aj v prvom ročníku, keď budú vedieť čítať, dostali okrem iných darčekov na pamiatku aj milú knihu. Nechýbala ani sladká hostinka, ktorú si ráno sami pripravili. Deti sa rozlúčili veselým spevom, peknou básničkou a tablo zaniesli do potravín Coop Jednota, aby si každý mohol pozrieť, aké šikovné deti odchádzajú od septembra do školských lavíc.

Predškolákom prajeme, aby sa im v škole darilo a aby boli naďalej takí šikovní a robili svojim rodičom a tiež aj pani učiteľkám len radosť.

(Mgr. Mária Luteránová, učiteľka MŠ)

• OLYMPIÁDA HVIEZDIČIEK

• Dňa 16.júna nás MŠ na Námestí sv. Martina v Lipanoch pozvala na pilotný projekt športovej Olympiády Hviezdičiek. Z našej MŠ sa tejto olympiády zúčastnili 4 deti: Lea Ištoňová, Majka Urbanová, Melánia Bodnárová a Frederik Bujňák. Celé podujatie sa realizovalo v olympijskom duchu - olympijská hymna, vlajka, oheň a každé dieťa si odnieslo domov aj medailu. Deti si svoje pohybové zručnosti zmerali v niekoľkých športových disciplínach, ktoré boli navyše aj zábavné. Počas vyhodnotenia výsledkov si spoločne aj zatancovali, spoločnosť im robil Mimoň, Šmolko a drak :). Ako na každej olympiáde, tak aj na tejto boli vyhlásené výsledky a prvé tri najlepšie družstvá boli za svoju šikovnosť odmené. Avšak naprázdno neodišli ani ostatné družstvá, ktorým sa tiež veľmi dobre darilo. Každé dieťa si okrem medaily odnieslo aj lietajúci tanier a pre svoju MŠ balík s darčekom a diplom za šikovnosť. Našim deťom sa veľmi páčilo a sme radi, že sme sa mohli tejto olympiády zúčastniť.

(Mgr. Mária Luteránová, učiteľka MŠ)

• Oznamujeme rodičom, že podľa Všeobecného záväzného nariadenia č.4/2022 o výške mesačného príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole  od 01.07.2022 sa výška príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole zriadenej obcou, ktorým prispieva zákonný zástupca na pobyt dieťaťa v materskej škole sa určuje na jedno dieťa v sume:

a) 10,00 Eur za celodenný pobyt dieťaťa v MŠ/mesačne

b) 5,00 Eur za poldenný pobyt dieťaťa v MŠ/mesačne

• MALÝ REMESELNÍK

• Dňa 8. júna MŠ kpt. Nálepku v Lipanoch organizovala 3. ročník regionálneho remeselníckeho dňa pre deti predškolského veku s názvom Malý remeselník, ktorého cieľom bolo priblížiť naším najmenším vybrané remeslá. Náhodným žrebovaním boli vybraní štyria predškoláci z II. triedy. A tak si Katka Ištoňová, Eliška Hricová, Tomáško Koľ a Riško Slamený mohli vyskúšať výrobu sviečok z včelieho vosku, vŕtanie do dreva pri výrobe medailí, zdobenie kraslíc i vytváranie potlače na tričká. Podľa vzhľadu i vône spoznávali liečivé byliny a ich význam pre človeka. Divadelné predstavenie Hoki Poki – Chlebík deťom pripomenulo ako sa „rodí“ chlieb. Plní zážitkov odmenení vlastnoručne vyrobenými darčekmi sme sa po tvorivom predpoludní vrátili do našej MŠ a už teraz sa tešíme na budúci ročník.

(Mgr. Mária Girašková, učiteľka MŠ)

• ŠKOLSKÝ VÝLET - ZOO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

• Dňa 7.6.2022 sa naša MŠ vybrala na výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi. Už od rána nám slniečko pekne svietilo a cestu v autobuse sme si spríjemnili aj veselým spevom. V ZOO deti naživo videli takmer všetky exotické zvieratá. Veľmi sa im páčilo, čo dokazoval úsmev na ich tvári a radosť v očiach. Navštívili sme aj detské ihrisko, na ktorom sa poriadne vyšantili. Na konci výletu si za odmenu pochutnali aj na osviežujúcom nanuku.

A teraz si v krátkom videu môžete pozrieť tie najkrajšie momenty z nášho výletu :)

(Lenka Michaleková, Mgr. Mária Luteránová, učiteľky MŠ)

• DEŇ DETÍ

• Medzinárodný Deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Aj v našej MŠ sme tento krásny deň oslávili spolu s našimi deťmi. Čakal ich deň plný zábavy a súťaživých hier ako skákanie vo vreci, sadenie zemiakov, hádzanie loptičiek a kruhov a mnoho ďalších. Všetky dicsiplíny zvládli na jedničku. Deti mali veľkú radosť a chuť súťažiť. Odmenené boli medailami a krásnymi darčekmi, z ktorých sa veľmi tešili.

V dnešnej uponáhľanej dobe je veľmi dôležité, aby deti nielen v tento deň, ale po všetky dni v roku pociťovali lásku, radosť, porozumenie a hlavne, aby boli šťastné a milované.

"Ľudstvo je povinné dať dieťaťu to najlepšie, čo má!"                                                                                                                                                                                         (Deklarácia práv dieťaťa)

(Lenka Michaleková, učiteľka MŠ)

• ZÁUJEM O SAMOTESTY V ŠKOLSKOM ROKU 2022/2023

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Torysa oznamuje zákonným zástupcom detí, ktoré budú v školskom roku 2022/2023 žiaci prvých ročníkov, aby záujem o samotestovacie sady na diagnostiku ochorenia Covid-19 na nasledujúci školský rok 2022/2023 nahlásili prostredníctvom stránky EDUPAGE (v časti PRIHLASOVANIE) do 23.6.2022.