• Milí rodičia, prosíme Vás, aby ste v pondelok pripravili deťom do MŠ uterák na ruky.

Ďakujeme.

• DEŇ ZEME

• Dňa 22. apríla si už tradične pripomíname Deň Zeme. Potrebu chrániť Zem si uvedomuje azda každý z nás a rovnako aj povinnosť viesť k ochrane životného prostredia už našich najmenších. Preto uplynulé dni v našej materskej škole patrili aktivitám na zvýšenie environmentálneho povedomia. Deti plnili rozmanité úlohy zamerané na ochranu prírody a životného prostredia, triedenie odpadu i uvedomenie a odsúdenie nevhodného správania. Oslavy dňa našej Zeme už tradične ukončil deťmi obľúbený zber odpadkov v okolí MŠ. A tak vyzbrojení rukavicami a vrecami sme aspoň malou čiastkou prispeli ku krajšiemu a zdravšiemu prostrediu, kde žijeme za čo sa nám naša Zem v budúcnosti určite aspoň trošku odvďačí.

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Toryse oznamuje rodičom, že zápis detí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2022/2023 sa uskutoční v týždni od 2.mája - 6. mája 2022 v budove MŠ v čase od 11:00- 12:00 hod. za účasti dieťaťa a rodiča.

V prípade nevyhovujúceho termínu je možnosť dohodnúť individuálny termín na t.č. 0908848665.

K zápisu je potrebné:

• žiadosť o prijatie, ktorú nájdete na webovej stránke školy: www.mstorysa.edupage.sk na hornej lište (vypísanú, vytlačenú a podpísanú oboma zákonnými  zástupcami  doručiť osobne do MŠ)
            • kópia rodného listu dieťaťa
            • potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa, ktorý obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní.
        • MILK AGRO - ZBER TETRAPAKOV A VIEČOK

• Milí rodičia, zber tetrapakov a viečok sa pomaly končí. Prosíme Vás, aby ste doniesli nazbierané viečka a tetrapaky do 22.4.2022. Tetrapaky zviažte po 1 kg = 34,5 ks. Viečka spočítajte a počet nahláste p.učiteľkám.

Ďakujeme.

• NÁVŠTEVA FARMY AGRO-TORYSA

• Počas témy týždňa Domáce zvieratá a ich mláďatá sme navštívili miestnu farmu Agro-Torysa. Deti tak mohli naživo pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Stretli tam ovce, kozy, kravy, koňov ale aj ich mláďatká, a to kozliatka, teliatko či jahniatka, ktoré dokonca mohli nakŕmiť aj mliekom z fľaše. Deti sa tešili, že môžu byť v blízkosti týchto zvierat a jahniatka mohli aj pohladkať. Ďakujeme za príležitosť a tešíme sa aj nabudúce.