• OZNAM - ŠKOLSKÝ VÝLET

• Dňa 7.júna 2022 sa uskutoční školský výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi.

• predpokladaný odchod autobusom okolo 8:00, príchod okolo 15:00.
            • stravu (desiata a obed) zabezpečuje školská jedáleň
            • cestovné bude hradené školou (ZŠ s MŠ Torysa)
            • vstup do ZOO bude hradený z triedneho fondu

Pre deti je potrebné zabezpečiť :

• Kópiu kartičky poistenca – odovzdať do 3. 6.2022
            • Fľašu s vodou
            • Pršiplášť, šiltovka
            • Oblečenie podľa počasia
            • KINEDRYL – podľa potreby detí – podať 1 hodinu pred odchodom autobusu
            • Nedávať deťom žiadne peniaze
        • PREHLIADKA V PREDNESE POÉZIE A PRÓZY - "MEDUŠKA"

• Dňa 19.5.2022 sme sa zúčastnili regionálnej prehliadky v prednese poézie a prózy "Meduška" v mestskej galérii v Lipanoch, kde sa predstavila aj naša úspešná recitátorka zo školského kola Agátka Hradiská so svojou básničkou "Oslava na gadovstve". Agátke blahoželáme k úspechu.

• DEŇ VČIEL

• 20.máj - "Svetový deň včiel" bol prvýkrát zaradený do kalendára v roku 2018, a preto si ľudia na celom svete pripomínajú, za čo všetko môžu vďačiť tomuto usilovnému hmyzu. Bez nich by väčšina pestovaných rastlín nepriniesla plody. Na výrobu 1l medu potrebujú včely navštíviť až 2000000 kvetov.

Naša Materská škola sa zapojila do projektu "Včielky samotárky" a zároveň zakúpila jeden domček aj s príslušenstvom, ktorý je umiestnený na parapete pred vstupom do budovy MŠ. Následne sme obdŕžali  liaheň poštou, v ktorej boli uložené včielky v ochrannom puzdre /kokóny/ a mali možnosť s deťmi pozorovať liahnutie. Teraz pozorujeme ako včielky vchádzajú do trubičiek, tam kladú vajíčka a nakoniec zamurujú  vchod. Zaujímavé je, že jedna včielka denne navštívi až 2000 kvetov.

V MŠ sme si pripomenuli ich význam a úžitok pre ľudí prostredníctvom prezentácie. Ráno si deti vyrobili čelenky a na chvíľu sa z nich stali malé usilovné včielky. Počas pobytu vonku sme boli pozdraviť aj naše včielky v úli na školskom dvore.

(Ľubica Butkovičová, Bc. Veronika Polomská)

• VIACBOJ VŠESTRANNOSTI DETÍ PREDŠKOLSKÉHO VEKU

• V mesiaci apríl sme v MŠ uskutočnili triedne kolo v športových disciplínach - beh na 20 m, skok do diaľky a hod loptou do diaľky. Najúspešnejší športovci (Barborka Angelovičová, Filip Lazorík, Rebeka Tarasovičová, Martin Križalkovič) reprezentovali našu školu na Okresných pretekoch Viacboja všestrannosti detí predškolského veku v Športovej hale v Lipanoch, kde si zasúťažili s deťmi zo 16 - tich  materských škôl.  Barborka si tam vybojovala krásne 2. miesto. Srdečne jej blahoželáme a tešíme sa s ňou. Aj ostatné deti si odniesli zo súťaže medailu a darček za dobrý výkon.

(Ľubica Butkovičová, zástupkyňa MŠ)

• DEŇ MATIEK

• Ľúbim kvety, ľúbim vtáčky,

každú hračku maličkú,

lež najväčšmi zo všetkého

ľúbim svoju mamičku. (E. Čepčeková)

Lásku a vďaku svojim mamičkám vyjadrili aj deti z našej MŠ. Každá trieda pripravila pre svoje mamičky krásny kultúrny program, v ktorom mamičkám zaspievali, zatancovali, zarecitovali milé básne a vystúpili aj v rozprávkach O troch prasiatkach a Kozliatkach. Deti mamičky obdarili aj darčekom, ktorý si pre ne s láskou vyrobili. Veríme, že takto príjemne strávené popoludnie ste si naplno vychutnali a odchádzali domov s pocitom radosti.

(Mgr. Mária Luteránová, učiteľka MŠ)

• Milí rodičia, v pondelok 23.5.2022 v dopoludňajších hodinách sa uskutoční fotografovanie detí. Prosíme Vás, oblečte svoje deti vhodne na fotenie.

Ďakujeme.