• Materská škola Torysa

• Materská škola sa nachádza v oblasti Horná Torysa. Bohaté prírodné prostredie ponúka deťom možnosť pozorovať, objavovať a spoznávať rozmanitú prírodu a život v nej. Environmentálna výchova je z hľadiska utvárania pozitívnych hodnôt a kladných vzorcov správania bezpochyby dlhodobí proces, ktorý sa v živote a správaní človeka odzrkadlí až po niekoľkých rokoch. O to dôležitejšie je pri vytváraní správnych hodnôt a vzbudzovaní lásky k prírode využiť spontánnosť, zvedavosť a prirodzený záujem o prírodu už v útlom detstve v prostredí materskej školy. Na dosahovanie stanovených cieľov využívame informačné technológie, edukačné hračky, svojpomocne zhotovené pomôcky, výtvarné, pracovné, pohybové činností a vychádzky do prírody, ktoré vedú k všestrannému rozvoju detí predškolského veku.

Materská škola bola otvorená 13. mája 1977 v starej budove. 1. júna 1993 bola presťahovaná  do novej účelovej budovy. Od 1. augusta 2004 je súčasťou právneho subjektu ZŠ s MŠ. Materská škola je 3-triedna s celodennou prevádzkou výchovy a vzdelávania. Poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom vo veku od troch do šiestich rokov, deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou a dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu. Je umiestnená v účelovom zariadení. Na prevádzku sa v súčasnosti využíva jedna poschodová budova a jedna trieda s príslušenstvom v budove ZŠ. V prízemnej budove je umiestnená kuchyňa s príslušnými priestormi, účelové priestory pre personál a jedáleň pre ZŠ. Na pobyt detí je určená poschodová budova. Prízemie tvorí  I.trieda s príslušnými priestormi. Na poschodí je umiestnená II. trieda s príslušnými priestormi, kabinet učebných pomôcok, kancelária a príslušné priestory pre pedagogických pracovníkov. Tretia trieda je umiestnená v budove ZŠ.