• Mám básničku na jazýčku

• Už tradične mesiac Marec spájame nielen s príchodom jari, ale aj s mesiacom knihy. S knihami sa stretávame už od útleho detstva, sú našimi priateľmi, kamarátmi, spoločníkmi. V rámci mesiaca knihy a v duchu tejto tradície prejavili rečnícke umenie aj deti z II. triedy v prednese poézie a prózy pod názvom "Mám básničku na jazýčku".

V úvode deti  privítali Medušku , spoločne si precvičili svoj jazýček a započúvali sa do meduškinho rozprávania o jej prebúdzaní a hľadaní kvetov na sladký nektár. Potom už pozorne počúvali básne svojich kamarátov a odmenili  ich veľkým potleskom. Deti nezabudli ani na Medušku  a okrem pekného prednesu jej darovali aj krásne žlté púpavy, ktoré si ráno vytvorili. Za snahu a ochotu naučiť sa krásne básne boli odmenené všetky deti diplomom a sladkou odmenou. ( p.uč. Lenka Michaleková)

• OZNAM O OBNOVENÍ PREVÁDZKY MŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Torysa oznamuje zákonným zástupcom detí, že od 15.03.2021 na základe rozhodnutia ministra školstva a so súhlasom zriaďovateľa bude prevádzka MŠ otvorená.

Naďalej platí podmienka negatívneho testu na Covid 19 zamestnancov a aspoň jedného zákonného zástupcu (alebo výnimky z uznesenia vlády SR alebo z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR z testovania) nie staršieho ako 7 dní. Ten sa preukazuje Vyhlásením zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, ktorého prílohou je kópia negatívneho testu na COVID-19 (alebo výnimky) - túto kópiu je možné pridať ako prílohu v elektronickom vyhlásení, alebo v papierovej podobe. Kópie v listinnej podobe budú skartované/resp. len k nahliadnutiu a elektronické budú po odkontrolovaní následne vymazané.

Prosíme zákonných zástupcov aby vyplnené tlačivá o bezinfekčnosti zasielali cez EDUPAGE portál /Vyhlásenie o bezinfekčnosti (11a) a Vyhlásenie o bezinfekčnosti (11c)/.

Možnosť na testovanie: V sobotu 13. marca 2021 v čase od 8:00 hod do 18:00 hod v priestoroch zdravotného strediska v Toryse.