• Oznamujeme rodičom, že prevádzka v Materskej škole bude od 1.3.2021 pre všetky deti. Pri nástupe  každé dieťa potrebuje kópiu certifikátu  o negatívnom výsledku testu zákonného zástupcu, ktorý s ním prichádza do MŠ  a tiež podpísané Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Nakoľko naša MŠ povolila elektronické podávanie cez edupage, môžete vyhlásenie podať z rodičovského konta aj s priložením fotografie certifikátu o negatívnom výsledku zákonného zástupcu /Pripojiť súbor - Pripojiť prílohu/. Pod oznamom nájdete link pre návod.

Prosíme, aby ste aj naďalej dodržiavali protiepidemiologické  opatrenia a v Materskej škole /šatni/ sa zdržiavali čo najkratšie.

• Fašiangy

• Fašiangy – obdobie veselosti, zábav, zabíjačiek, pečenia šišiek, ale aj detských karnevalov. V našej materskej škole sme si nevedeli predstaviť, aby sme tento rok (taký špeciálny s množstvom obmedzení) neusporiadali karneval. Preto sme si pre deti pripravili niečo iné a jedinečné... a to Lienkový bál. Rodičia nám pomohli a ráno 16.02.2021 nám do triedy prichádzali do červena oblečené deti. Keď sme ich po desiate dekorovali ešte lienkovými čelenkami, ktoré si deti vyrobili samy, nič nebránilo tomu, aby sa lienky ukázali vo víre tanca.  Ozajstná zábava začala, keď sa vyhlásil stoličkový tanec. Po ňom si deti dopriali chvíľku oddychu a občerstvili sa vlastne vyrobenými ovocnými špízmi, banánovými jednohubkami a malým prekvapením boli marshmellows jednohubky.

Aj v 2.triede sa konala karnevalová veselica. Šikovné detičky - včeličky si vyrobili krásne škrabošky a vďaka ním sa zmenili na jednorožcov, ohnivých drakov, rôzne zvieratká, princezné či dokonca aj na Batmanov. Spoločne súťažili v rôznych pohybových činnostiach a najviac ich potešila spoločná diskotéka, na ktorej si nielen zatancovali, ale aj zaspievali. Na malej hostinke sa pohostili čerstvým ovocím, sladkým džúsom a za odmenu si každý so zatvorenými očami odstrihol zo špagátiku sladkú odmenu. Takto radostne deti oslávili toto fašiangové obdobie.