• OZNAM PRE RODIČOV

• Vážení rodičia, pridávame zoznam potrieb pre Vaše dieťa v prvý deň do MŠ.

• prezuvky /zapínacie sandály/
            • pyžamo
            • náhradné oblečenie /najmä u najmladších detí, u ostatných detí podľa zváženia rodiča/
            • hrebeň / s úškom na zavesenie/
            • tekuté mydlo - 1ks
            • toaletný papier - 2ks
            • vyťahovacie servítky - 1ks
            • prípravkári - vrecúško s úborom na zavesenie /tepláky, tričko, ponožky/

Prosíme všetky potrebné veci označiť menom dieťaťa.

• 	Dotácia na stravu pre dieťa - zmena
          • Dotácia na stravu pre dieťa - zmena

• Informácia pre zákonného zástupcu dieťaťa k poskytovaniu dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) v školskom roku 2021/2022

Dieťa/žiak bude mať nárok na dotáciu na stravu, ak sa bude nachádzať v Zozname detí oprávnených na poskytnutie dotácie na stravu (zmena právnej úpravy, viď nižšie).

Ak zákonný zástupca má záujem, aby sa jeho dieťa/žiak nachádzal v uvedenom zozname už za mesiac september 2021 je nevyhnutné, aby:

riaditeľovi školy doručil od 5.8. - 9. 8. 2021 v čase od 8.00 - 15. 00 hod.:

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo
            • potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima (zákonný zástupca musí úradu práce najneskôr do 10. 08. 2021 doručiť vyplnený Formulár na posúdenie príjmu vrátane podkladov ku konaniu - doklady o príjme) alebo
            • čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa. (Viď dokument na stiahnutie v dolnej časti textu.

Dňa 01. 08. 2021 nadobudnú účinnosť právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.

Vyššie uvedené právne úpravy od nového školského roku 2021/2022 prinášajú nasledovné zmeny v poskytovaní dotácií na stravu:

• ukončenie plošného poskytovania dotácií na stravu v ZŠ a poslednom ročníku MŠ,
            • doplnenie novej skupiny detí, ktoré majú nárok na poskytnutie dotácie (deti žijúce v domácnosti, ktorej členovia si neuplatnili, alebo nemohli uplatniť nárok na daňový bonus).

V nadväznosti na uvedené dochádza k zmene okruhu oprávnených detí a dotácia sa poskytuje:

• na každé dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo  ZŠ a v  MŠ alebo v ZŠ je najmenej 50 % detí  z domácností, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,
            • na dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima,
            • na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti - táto skutočnosť sa preukazuje čestným vyhlásením.

Dokument na stiahnutie:

Cestne_vyhlasenie_dotacia_obedy.docx